Král Artuš ve výuce AJ

Karolína Pichrtová | 25.4.2024 | Anglický jazyk

Během dubna spojily síly dvě skupiny osmáků. Žáci kreativním způsobem zpracovali legendu o králi Artušovi, kterou probírali o hodinách angličtiny.
Skupina paní učitelky Pichrtové příběh zpracovala komiksově. Žáci si procvičili schopnost vystihnout podstatu, vypíchnout nejdůležitější promluvy a události. Mnozí zjistili, že shrnout své myšlenky do několika krátkých vět není tak jednoduché, jak se zdá, ale nakonec si s tím poradili.
Skupina paní učitelky Stejskalové komiksy doplnila charakteristikou postav a popisem předmětů, aby čtenáře uvedla do kontextu. Čtenář zároveň pochopí, jaká je motivace jednání postav.
Nakonec žáci své výtvory umístili na nástěnku, kterou si můžete prohlédnout u klubu. Výběr komiksů naleznete i na přiložených fotografiích.